Ezekkel a módszerekkel megsokszorozod az őszirózsákat!

Posted on
Szerző: Lewis Jackson
A Teremtés Dátuma: 6 Lehet 2021
Frissítés Dátuma: 1 Július 2024
Anonim
Ezekkel a módszerekkel megsokszorozod az őszirózsákat! - Kert

Tartalom

A vetőmagok szaporítása egyszerű és ígéretes

Előző cikk Asters - mindenesetre kemény vagy sebezhető?

Vetés: Könnyen indítható tavasszal

A közvetlen vetés a szántóföldön probléma nélkül lehetséges. Ha viszont az őszirózsákat a fazékban szeretné megművelni, például az erkélyen vagy a tetőteraszon, akkor a fazékba is bevetheti őket.

Így működik:

Gyökérmegosztás: szaporodási és fiatalító gyógymód

A második egyszerű szaporítási módszer a növény vagy a gyökérgömb felosztása. Ez az Aster miatt is ajánlott, hogy segítsen az új erőn. Ennek eredményeként ismét gazdagabb virágzik. Tehát két-három évente meg kell osztania az Asterét!

A megosztást késő ősszel történő virágzás után vagy kora tavasszal kell elvégezni. Fontos: Csak olyan astert használjon, amely elég nagy! A növénynek legalább 2 évesnek és egészségesnek kell lennie!

A gyökérgömböt először kiásják. Aztán megosztják késsel vagy ásóval. Minden szakasznak legalább 2 zöld szárnak kell lennie. A sérült gyökerek csak vágtak vissza. Akkor ez azt jelenti, hogy rendesen ültetsz.

Vágások: Meglehetősen szokatlan módszer

Ez a módszer ritkábban fordul elő őszirózsákban:

tippek

Az egyéves Sommeraster márciusban részesíti előnyben otthonát, hogy ugyanabban az évben is virágzik.