Tartalom
- Ezekkel a módszerekkel megsokszorozod az őszirózsákat!
- Vetés: Könnyen indítható tavasszal
- Gyökérmegosztás: szaporodási és fiatalító gyógymód
- Vágások: Meglehetősen szokatlan módszer
- tippek
A vetőmagok szaporítása egyszerű és ígéretes
Ezekkel a módszerekkel megsokszorozod az őszirózsákat!
Előző cikk Asters - mindenesetre kemény vagy sebezhető?Vetés: Könnyen indítható tavasszal
A közvetlen vetés a szántóföldön probléma nélkül lehetséges. Ha viszont az őszirózsákat a fazékban szeretné megművelni, például az erkélyen vagy a tetőteraszon, akkor a fazékba is bevetheti őket.
Így működik:
Gyökérmegosztás: szaporodási és fiatalító gyógymód
A második egyszerű szaporítási módszer a növény vagy a gyökérgömb felosztása. Ez az Aster miatt is ajánlott, hogy segítsen az új erőn. Ennek eredményeként ismét gazdagabb virágzik. Tehát két-három évente meg kell osztania az Asterét!
A megosztást késő ősszel történő virágzás után vagy kora tavasszal kell elvégezni. Fontos: Csak olyan astert használjon, amely elég nagy! A növénynek legalább 2 évesnek és egészségesnek kell lennie!
A gyökérgömböt először kiásják. Aztán megosztják késsel vagy ásóval. Minden szakasznak legalább 2 zöld szárnak kell lennie. A sérült gyökerek csak vágtak vissza. Akkor ez azt jelenti, hogy rendesen ültetsz.
Vágások: Meglehetősen szokatlan módszer
Ez a módszer ritkábban fordul elő őszirózsákban:
tippek
Az egyéves Sommeraster márciusban részesíti előnyben otthonát, hogy ugyanabban az évben is virágzik.